E-SHOP

Novinka

CHRONO BIKE 2016

Počas uplynulých 25 rokov boli hodinky spoločnosti Festina časomierou na tých najväčších cyklistických pretekoch. V súčasnosti je značka vďaka úspešnej kolekcii Chrono Bike spojená predovšetkým s cyklistikou, a preto je táto kolekcia v mnohom inšpirovaná práve týmto športom.

Hodinky majú puzdro s priemerom 44 mm a sú vyrobené z ušľachtilej ocele, použité je minerálne sklíčko a sú vodotesné do hĺbky 100 metrov. Kolekcia z roku 2016 obsahuje 2 modely z ušľachtilej ocele (16968 a 16970) a 2 modely (16969 a 16971) z ocele s čiernou IP povrchovou úpravou, vďaka čomu pôsobia ešte športovejším dojmom. Na číselníku, ukazovateľoch chronografu a ručičkách sú farebné detaily. Oba modely sú dostupné s náramkom z ušľachtilej ocele alebo kaučukovým remienkom.

Festina Chrono Bike 2016Festina Chrono Bike 2016

 

 

Celá kolekcia obsahuje dizajnové prvky inšpirované cyklistikou, ktoré umocňujú spojenie značky s týmto vznešeným športom. Menšie číselníky na chronografe sú inšpirované ozubenými kolieskami, ktoré nájdete na bicykloch, zatiaľ čo štruktúra lunety je inšpirovaná pretekárskymi helmami. Tlačidlá chronografu pri číslach 2 a 4 na číselníku pripomínajú pedále a spojovacie časti náramku a puzdra svojím tvarom jemne odkazujú na klasické „ohnuté“ rohy riadidiel.