E-SHOP

Novinka

Exkluzívne interview s ambasádorom značky Festina Gerardom Butlerom

V roku 2016 sa hlavnou tvárou značky Festina stal herec so škótskym pôvodom Gerard Butler, ktorý sa preslávil vo filmoch ako 300, P.S. I love you či Pád bieleho domu. Internetový obchod iChrono.sk vám prináša exkluzívne interview s týmto ambasádorom Festiny, v ktorom sa okrem iného dozviete detaily o jeho vzťahu k hodinkám či predstavu o ideálnom strávení 24 hodín.

 

V minulosti ste sa vyjadrili, že filmy, ktoré ste natočili, Vám dali množstvo nových skúseností. Naučili ste sa napríklad bojové umenie, surfovať a spievať. Čomu novému ste sa priučili vo Vašich posledných snímkach?

V nedávnej dobe som natočil dva filmy, ktorými som takmer zničil samého seba. Z natáčania snímky Gods of Egypt (Bohovia Egypta) som sa rovno vrhol na film London has fallen (Pád Londýna), a to bez akejkoľvek prestávky. Teda naposledy som sa naučil, že nič podobné už viac v živote neurobím.

Aký je to pocit byť považovaný za perfektného, moderného a elegantného muža súčasnosti?

Dám vám vedieť, keď ho stretnem. A teraz vážne. Je veľmi príjemné, keď ma ľudia obdivujú pre môj zmysel pre módu a štýl. Zároveň však aj to, že ľudia v mojom bezprostrednom okolí mi nedovolia stúpať hlavou do výšin, ale držia ma pevne na zemi.

Prečo sa Vám páčia hodinky?

Myslím si, že hodinky sú výrazným doplnkom a dokážu o človeku povedať veľa. Nosenie hodiniek je tradíciou, ktorá hovorí, že vám skutočne záleží na vašom štýle. Takisto si myslím, že ľudia si dnes na tých druhých všímajú hodinky viac než predtým, preto by ich mal nosiť každý.

Aké hodinky preferujete a aké hodinky by ste odporučili iným?

Osobne sa mi veľmi páčia hodinky z kolekcie Festina CHRONO BIKE zo špeciálnej edície. Nemá ich každý, a preto sú
do istej miery unikátne. Preferujem tiež hodinky s mierne športovým dizajnom, no so zachovanými možnosťami formálneho použitia. Páčia sa mi jedny hodinky, ktoré môžete nosiť bez ohľadu na príležitosť. Som veľmi aktívny človek, preto nechcem príliš krehké hodinky, aké by som nemohol nosiť napríklad pri lezení na skaly alebo plachtení. Čo sa týka druhej otázky, povedal by som, že každý by si mal vybrať hodinky podľa svojej osobnosti. Ak ste klasik, preferujete jednoduchosť. Ak sršíte kreativitou, tak zas niečo odvážne. Buďte tým, kým ste, pretože hodinky sú vašim odrazom.

Na čo by ste chceli mať viac času?

Na dobrodružstvá. Dávam totiž prednosť dobrodružstvu a cestovaniu, než prežívaniu.

Ako by ste si predstavovali Vašich ideálnych 24 hodín? 

Deň by sa začal túrou, jednoducho niečím energickým, čo však netrvá celý deň. Stačí pár míľ. Potom by som sa
helikoptérou odviezol niekde na pláž a tam plával alebo surfoval. Samozrejme, vynechať by som nemohol ani prácu, teda určite by som si pozrel nejaký scenár alebo sa venoval inému projektu. Následne by som dal na seba pohodlný oblek, hodinky a aspoň na 30 minút sa povozil na Porsche, kým by som nedorazil na romantickú večeru pri západe slnka a ohromujúcom výhľade. Potom by som sa zastavil na strašne dobrej party so všetkými svojimi priateľmi a deň zakončil pomalým tancom s príjemnou slečnou. Hodila by sa však aj pokojná chvíľka s mojim psom. Myslím, že takto by to bolo úžasné.